Piše: Elma Opačin
Dana 5.12. se obilježava kao Međunarodni dan volontera, te su učenici Gimnazije „Muhsin Rizvić“, kao i učenici MSŠ „Mehmedalija Mak Dizdar“  4.12.2015. godine (petak) obilježili upravo volontiranjem.
Asocijacija srednjoškolaca u Bosni i Hercegovini je pokrenula projekat povodom ovog dana te podstakla mlade širom Bosne i Hercegovine da iskuse kako izgleda jedan radni dan van školskih klupa. Tim projektom bi se mladi upoznali sa odgovornostima s kojim se ranije nisu susretali. Ono što je bit projekta jeste da uvide način rada mjesta na kojem se nalaze te da počnu razmišljati o svojoj daljnjoj profesiji. Šta znate, možda je 4.12. jedan mladi izabrao svoju buduću profesiju?
Kao i ranije, učenici naše škole su aktivno učestvovali u ovom projektu. Zauzeli su mnogo volonterskih mjesta te pokazali kako svoje interesovanje tako i marljivost na radnom mjestu.
Zahvaljujemo se svim nadležnim koji su nam pružili volonterska mjesta i omogućili da provedemo jedan dan u „svijetu zaposlenih“.