U velikoj sali  Altindag u Visokom , UŽ “Mozaik” Visoko, GNRC BiH u suradnji sa JU Centar za kulturu sport i informisanje Visoko, osnovnim i srednjim školama sa područja Grada Visoko realizovalo svečano obilježavanje Dana molitve i akcije i Dana dječijih prava ( 20. novembar).
Bila je to prilika da se proglase i uruče nagrade za najuspješnije likovne i literarne radove koje su učenici radili povodom 17. oktobra Međunarodnog dana borbe protiv siromaštva na temu “Okončajmo trajno siromaštvo, poštujmo sve ljude i našu planetu” .
Naša učenica Sajra Botić je zauzela treće mjesto na literarnom konkursu. Čestitamo Sajri i ostalim učenicima koji su ostvarili uspjeh na ovom konkursu.
Na konkursu su učestvovali učenici osnovnih i srednjih škola sa područja Grada Visoko, Breze, Vareša.
NAGRADE ZA NAJBOLJE LITERARNE RADOVE SREDNJIH ŠKOLA SU OSVOJILI UČENICI:
Nahla Smajić – MSŠ “ Mehmedalija Mak Dizdar” Breza
Ajna Handžić – Gimnazija „Visoko“
Sajra Botić – Gimnazija „Muhsin Rizvić“ Breza
NAGRADE ZA NAJBOLJE LIKOVNE RADOVE SREDNJIH ŠKOLA SU OSVOJILI UČENICI:
Sumeja Dervić – Medresa “Osman ef.Redžović“
Adna Hadžavdija – Medresa “Osman ef.Redžović“
Farisa Gondžo – Gimnazija “Nordbat-2”Vareš