Dana 26.12. u srijedu u Zenici, održana je dodjela nagrada i priznanja za učenike osnovnih i srednjih škola u pisanju literarnih i likovnih radova. Pristiglo je oko hiljadu radova od kojih je odabrano šest likovnih i šest literarnih radova. Od ukupno dvanaest nagrada dvije nagrade su osvojile učenice iz Breze: u kategoriji literarnih radova, Melisa Mamela (Gimnazija “Muhsin Rizvić”) i u kategoriji likovnih radova, Ermina Čorbo ( MSŠ “Mehmedalija Mak Dizdar”). Radi se o ekološkom projektu “Napiši priču – uradi sliku”, kojeg sprovodi novinsko-izdavačka kuća “Naša riječ”, u saradnji sa Ministarstvom za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline ZDK, sa temom “Bilo bi fantastično da ne koristimo plastično”. U konkurenciji likovnih radova, u kategoriji srednjih škola prva tri mjesta su osvojili: Ermina Čorbo, Almina Đerahović i Amina Hrustić. U kategoriji literarnih radova, među srednjoškolcima, prvo mjesto osvojio je Adin Kadrić (Druga gimnazija Zenica), drugo Melisa Mamela (Gimnazija “Muhsin Rizvić” Breza) i treće Emina Burek (MSŠ “Nordbat-2” Vareš).
Mjesto okupljanja bila je Mješovita srednja škola u Zenici, a uz pomoć Srednje muzičke škole ostvarili su prigodan program. Po završetku aktivnosti domaćini su pripremili zakusku za goste.
ČESTITAMO SVIIM NAGRAĐENIM, A POSEBNO NAŠOJ MELISI, UČENICI IIb.