Dana, 24.03. 2017. u prostorijama Medžlisa islamske zajednice Breza održano je takmičenje iz islamske vjeronauke za 8. i 9. razrede osnovne škole i 1. razrede srednje škole.

Organizator takmičenja bio je Medžlis islamske zajednice Breza u saradnji sa Aktivom vjeroučitelja Medzlisa islamske zajednice Breza.

Na pomenutom takmičenju učešće su uzeli učenici prvih razreda srednjih škola: Perzijsko-bosanskog koledza iz Lješeva, Gimnazije „Muhsin Rizvić“ i Mješovite srednje škole „Mehmedalija Mak Dizdar“ iz Breze.

Na takmičenju su postignuti sljedeći rezultati:

1. Mjesto Alihodzić Seada, učenica Perzijsko-bosanskog koledza sa osvojena 74 boda
  2. Mjesto Hasanspahić Merjema, učenica Perzijsko-bosanskog koledza sa osvojenih 67 bodova
  3. Mjesto Kadrić Emina, učenica Gimnazije „Muhsin Rizvić“ Breza, sa osvojenih 66 bodova
  4. Mjesto Omanović Naida, učenica Gimnazije „Muhsin Rizvić“ Breza, sa osvojenih 58 bodova
  5. Mjesto Begić Jasmina, učenica Gimnazije „Muhsin Rizvić“ Breza, sa osvojenih 45 bodova
  6. Mušić Sumeja, učenica Gimnazije „Muhsin Rizvić“ Breza, sa osvojenih 37, 5 bodova.

Medžlis Islamske zajednice Breza je obezbijedio nagrade za prva tri mjesta, koje će biti uručene najuspješnijim takmičarima.

Upućujemo iskrene čestitke učesnicima takmičenja i želimo im puno sreće i uspjeha u daljem radu.