Na, nedavno održanom, Kantonalnom takmičenju iz matematike, učenici Gimnazije „Muhsin Rizvić“ iz Breze su ostvarili zapažen rezultat među 116 takmičara ostvarivši plasman na takmičenje na nivou Federacije Bosne i Hercegovine u jednoj kategoriji.
Učenik Faruk Selimović zauzeo je  peto mjesto u kategoriji drugih razreda,  i time  stekao pravo učešća na Federalnom takmičenju.

Gimnaziju su na ovom takmičenju predstavljali još: Alen Hodžić (prvi razred), Jusuf Tabaković (drugi razred), Lejla Rizvanović (treći razred) i Belma Selimanović (četvrti razred).
Plasman brezanskih gimnazijalaca izgleda ovako:
– Alen Hodžić – prvi razred – 26. mjesto,
– Faruk Selimović – drugi razred – 5. mjesto,
– Jusuf Tabaković – drugi razred – 11. mjesto
– Lejla Rizvanović – treći razred – 9. mjesto,
– Belma Selimanović – četvrti razred – 15. mjesto.

Takmičenje je, kao i dosada, organizovao Pedagoški zavod ZDK koje je ovaj put bilo dvadeset i prvo po redu, a domaćin je bila Mješovita srednja škola Zenica.
Učenicima čestitamo na ostvarenim rezultatima, a Faruku želimo mnogo sreće na predstojećem Federalnom takmičenju iz matematike.