Piše: prof. Lejla Karavdić

U subotu, 19.03.2016. godine, održano je, peto po redu, Kantonalno takmičenje učenika srednjih škola iz njemačkog jezika. Takmičenje je održano u Prvoj gimnaziji u Zenici u organizaciji Pedagoškog zavoda Zeničko-dobojskog kantona, a pod pokroviteljstvom Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport ZDK-a.

Učenici su se takmičili na tri nivoa, i to: A2, B2 i C1. Učenici koji su osvojili jedno od prva tri mjesta dobili su plaketu, a prvoplasirani su nagrađeni sa po 100 KM i pravo učešća na državnom takmičenju koje će se održati 01.04. u Sarajevu.

Na takmičenju je učestvovalo 15 škola iz Kantona koje je predstavljalo ukupno 29 učenika.

Na nivou A2 se takmičilo 11 učenika, a Gimnaziju “Muhsin Rizvić” je predstavljao Alen Hodžić, učenik I-a, koji je zauzeo 5. mjesto.

Na nivou B2 se takmičilo ukupno 14 učenika, Emana Kazaz, učenica odjeljenja IV-c naše škole, koja je ostvarila plasman na 7.mjesto.

Na nivou C1 Gimnazija “Muhsin Rizvić”, nažalost, nije imala predstavnika,  a ukupno je nastupilo četiri učenika.

Našim učenicima čestitamo na postignutim rezultatima i želimo puno uspjeha u daljem radu.