Piše: Aida Uzunović

Dana, 22.12.2015. godine, održano je takmičenje u pisanju literarnih radova za osnovne i srednje škole sa područja Medžlisa islamske zajednice Breza. Takmičenje je organizovao Medžlis i Aktiv vjeroučitelja Breze. Na takmičenje se prijavilo oko 30 učenika osnovnih škola i isto toliko na nivou srednjih škola. Važno je napomenuti da su radovi pisani u školi pod nadzorom nastavnika. Takmičenje je održano u mjesecu rebiu-l- evvelu, mjesecu u kojem je rođen Božiji poslanik.Tema za srednje škole bila je: „Poslanik a.s. u mom životu“. Naša škola imala je odličan plasman: Uzunović Aida, učenica drugog razreda Gimnazije”Muhsin Rizvić“ Breza, zauzela je prvo mjesto, dok je Opačin Elma, učenica trećeg razreda, zauzela drugo mjesto. Dodijeljene su i prigodne nagrade.
Čestitamo našim učenicama i želimo im da u budućnosti nižu još veće uspjehe.