Kinosala u Brezi je bila domaćin priredbe koju su organizovali učenici Gimnazije “Muhsin Rizvić” u čast Dana rudara, 21. decembra.

Koliko je važan Rudnik i koliko je važan svaki rudar za Brezu, suvišno je govoriti. Malo je onih koji žive u Brezi i okolici koji iza te imenice neće prepoznati neku, sebi dragu, osobu –  brata, oca, brata, sina, muža, djeda… Puno je onih koji svojim bićem osjećaju svaki silazak rudara u mračnu utrobu zemlje.

Nakon obraćanja direktora RMU Breza gosp. Suada Čosića, gosti su imali priliku pogledati i čuti sljedeće:

• kratki dokumentarni film o RMU Breza i o Husinskoj buni koju su pripremili članovi Novinarske sekcije – Adnan Muratović, Edna Čosić i Amna Buljetović,
  • literarne radove Elme Opačin i Belme Herco, kao i rad gošće iz MSŠ “Mehmedalija Mak Dizdar” Belme Dervišević,
  • muzičke numere “Rudarska balada” i “Žute dunje”  u izvođenju Naide Kapetanović i Ismeta Čosića,
  • plesne tačke mališana iz  JU Obdanište “Umihana Čuvidina”.

Dragi naši očevi, braćo, sinovi, djedovi, sretan Vam Dan rudara i nek Vam je SRETNO! Ovo je mala počast koju su Vam dali učenici Gimnazije „Muhsin Rizvić“ i njihovi gosti.